5 tipů pro přírodní zjemnění vašich vlasů

Potýkáte se dlouhodobě s tím, že vaše vlasy jsou nezdravě vyhlížející, hodně se mastí a připadají vám hodně hrubé a nepoddajné? V takových případech může být až nadlidský výkon si vlasy udržovat hebké, protože vám na ně nestačí například klasické kondicionéry. Jsou totiž na chemické bázi, jejíž účelem je sice změkčit vlas od kořínku až po jeho konečky, nicméně pro určitý typ vlasů to nemusí být dostatečná péče.

žena ve svetru

Co se tedy nabízí jako řešení pro zjemňování vlasů, které opravdu potřebují důkladnou změnu přístupu a speciální zacházení?

kudrnaté vlasy

  1. Omezte časté mytí vlasů na minimum. Nechte vlasy promastit přirozeným mazem, který je zároveň tou nejlepší maskou, protože je vytvořený vaší vlastní pokožkou. Samozřejmě chápeme, že v určitých situacích je nutné si vlasy mýt častěji po sobě, ale zkuste v takových případech použít třeba jen lehce suchý šampon.
  2. Vyživujte vlasy při mytí. Při klasickém umývacím postupu – namočení, šampon, smytí, kondicionér, smytí – použijte ještě speciální výživu pro hrubé vlasy, kterou do mokrých vlasů jemně vmasírujte a nechte působit ideálně alespoň 5 minut.
  3. Nepřesoušejte. Pokud svou vlasovou korunu ihned po umytí zamotáte do ručníku, dejte si pozor, abyste turban neměli na hlavě moc dlouho.
  4. Používejte před fénováním sprej na ochranu před teplem. Vysoušení pomocí fénu působí velice ničivě na vlasová vlákna, proto je vhodné je před touto procedurou ošetřit vhodným sprejem, který na nich vytvoří něco jako ochranný filtr.
  5. Nanášejte pravidelně vlasovou masku. Pokud máte dostatek času, dopřejte si chvilku relaxace a péče o sebe. Skvěle se hodí například kokosový olej na vlasy, který je přírodní a obsahuje velikou spoustu vitamínů a minerálů. Časové hledisko zmiňujeme zejména z toho důvodu, že olej je opravdu velmi silně mastící a bude poté potřeba počítat s delší dobou jeho smývání.