Chutné keto recepty

Tento styl stravování je naprostým hitem posledních let. Spoustě lidem se pomocí ketonové diety podařilo zhubnout velké množství kilogramů, aniž by měli pocit přílišné restrikce. Děje se tak prostřednictví ketózy, což je stav v našem těle, ke kterému dojde, pokud budeme dostatečně dlouhou dobu konzumovat pouze velmi omezené množství sacharidů. Keto strava je postavená především na tucích a bílkovinách. Dejte si však pozor abyste bílkovin nekonzumovali přílišné množství, jelikož poté ke stavu ketózy nedojde.

 

Míchanice s uzeným lososem

Příprava tohoto receptu vám zabere opravdu velmi málo času. Vajíčka usmažte na přepuštěném másle. Těsně předtím než je míchanice hotová do ní přidejte špetku soli, pepře a pažitky. Přidat můžete také smetanu, díky které budou vajíčka nádherně krémová. Na talíř následně přidejte pár plátku uzeného lososa. Celý pokrm doplňte zeleninou dle vašeho výběru, v keto dietě se doporučuje konzumovat především zelenou zeleninu. Skvělou volbou tedy bude hlavně baby špenát, rukola, polníček či okurka.

rozkrojené avokádo

Čokoládová pěna

Že čokoláda a keto strava nejdou dohromady? Opak je pravdou! Skvělou čokoládovou pěnu můžete vytvořit z avokáda, které jednoduše umixujte do jemné pěny. Do té následně přidejte dvě polévkové lžíce kvalitního kakaa a špetku soli. Pěnu můžete poté osladit náhradou cukru dle vašeho výběru, můžete použít například erytritol či xylitol.

pizza na podnose

Keto pizza

Pokud jste milovníci této italské pochoutky, pak si ji rozhodně neodpírejte ani v dietě. Jednoduše si vytvořte variantu, která nebude mít tolik sacharidů jako tradiční pizza. Na těsto budeme potřebovat pouze mozzarelu, dvě vejce a psyllium. Všechny suroviny umixujte a dejte péct na přibližně 15 minut. Poté korpus vytáhněte, potřete kvalitní omáčkou z rajčat a přidejte suroviny dle vašich preferencí. Následně nechte pizzu dopéct dalších 20 minut a můžete podávat!